Οι μαθητές του τμήματος Ε1 του Δημοτικού Σχολείου Νυδριού, επισκέφτηκαν το ΜΑΣ

Τους μαθητές του τμήματος Ε1 του Δημοτικού Σχολείου Νυδριού, είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε και να ξεναγήσουμε στο Μουσείο Άγγελου Σικελιανού την Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020.

Οι μαθητές μαζί με την εκπαιδευτικό τους κ. Α. Κούρτη, επισκέφτηκαν το ΜΑΣ στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος “Μουσειακή αγωγή με τη χρήση των νέων τεχνολογιών”.

Κατά την διάρκεια της επίσκεψης τους, οι μαθητές συγκέντρωσαν πληροφορίες τόσο για το μουσείο όσο και για τον ίδιο τον ποιητή, με σκοπό να προχωρήσουν στην συνέχεια, στην δημιουργία ενός ψηφιακού μουσείου για τον Άγγελο Σικελιανό!