Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση “διαφορετικότητα-ισότητα-συμπερίληψη” στο πλαίσιο ολοκλήρωσης του Φεστιβάλ Γαστρονομίας

Το Μουσείο Άγγελου Σικελιανού  σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λευκάδας και τα «Μονοπάτια Αλληλεγγύης» πραγματοποίησε την εκδήλωση «διαφορετικότητα-ισότητα-συμπερίληψη» στο πλαίσιο ολοκλήρωσης του Φεστιβάλ Γαστρονομίας. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στη πλατεία της Παραλίας με μεγάλη απήχηση στο κοινό.

Σκοπός της εκδήλωσης να καλλιεργήσει το πνεύμα της ισότητας, της συμπερίληψης και της διαφορετικότητας και τη σύνδεση τους με το όραμα του Σικελιανού και των δελφικών εορτών.